ANASAYFA
Menüler

Hasta Bezi Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerÖzel bakıma ihtiyacı olan ve sağlığı nedeniyle yatağa bağımlı olan kişiler için, özel tasarlanmış hasta bezi üretimi yapmaktayız. Kişinin beden ölçülerine göre değişik boylarda, defalarca açılıp kapatabilme özelliği olan bel bantları vardır. Hastalar ve engelli kişiler için değiştirmesi kolay, kullanımı rahattır. Sadece hastalar için değil, doğum yapacak olan hanımlarda tercih etmektedir.

 

Yatağa bağımlı şekilde yaşamaya çalışan her insanın durumu çok hassas ve oldukça üzücüdür.  Tabi bu  yaşlılığın getirdiği bir durum olabileceği gibi, trafik kazalarından kaynaklı bir durum da olabilir. Bu nedenle özel bakım gerektiren yatalak hasta bakımı profesyonel sağlık ekipleri tarafından yapılması makbuldür. Çünkü yatan hasta bakımı önem, hassasiyet ve eğitim gerektirmektedir. Zorlu bir süreç olacağı için psikolojik eğitim almış sağlık uzmanları ayrıca hastanın durumunun stabil kalmasını sağlamalıdır. Onlar için en iyi tercihi yapmak gerekir. Ayrıca SGK hasta bezi masraflarına destek olmaktadır.

 

Hasta Bezi Önemli Özellikleri;

 

·         -  Öncelikle kullanılan bezin ıslaklık göstergeli olması gerekir. Hastaların durumu kontrol edilirken, bezi çıkarmaya ihtiyaç duymadan ne kadar ıslandığını gösteren sarı çizgiler, ıslandığı zaman mavi renge dönüşür. Böylelikle hastaların kontrolü yapılırken rahatsız edilmesi de engellenmiş olur.

·         -  Hasta bezinde aranılan en önemli özelliklerden biri de hızlı emici olmasıdır. Çünkü yatan hastanın ıslaklığı sürekli hissetmesi psikolojik etkilediği gibi, vücudunu da tahriş etmeye müsaittir.  Bu nedenle Paksel Kimya’nın üretmiş olduğu ürünlerinde yeşil tabaka sayesinde ıslaklık en hızlı şekilde emilerek, bezin içinde dağılmasını sağlar. Kullanıcının cildi sürekli kuru kalır, tahrişi engeller.

·         -  Hasta bezinin kenarlarında bulunan ve ayarlanabilen yapışkan bel bantları sayesinde, kullanıcıya tam oturmasını sağlar. Tekrar açılıp kapanabilen bu bantlar kolay kolay bozulmaz.

·         -  Koruyucu geniş bantlara sahip olması gerekir. Çünkü sızıntıyı önleyen geniş yüzey bariyerler, kıyafetlerin ıslanmasını engeller.

·         -  Hasta bezi ürünlerimiz emiciliği güçlendirilmiş çift katlı selülozdan imal edilmektedir. Özellikle çift katlı imal edilen bu bölüm sıvıyı en hızlı şekilde emerek hastanın cildinin kuru kalmasını ve tahriş olmamasını sağlar.


Bu Site Gelişmiş Kalyoncu Teknoloji E-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.