ANASAYFA
Menüler

Hasta Bezlerinin Özellikleri
Hasta bezleri teknolojinin ilerlemesiyle birlikte değişikliğe uğramıştır. Teknolojinin tüm unsurların hasta bezlerinde kullanılması hastaların daha rahat edebilmesine imkan sağlamaktadır. Hasta bezlerinin özellikleri arasında öncelikle güçlü emici özelliği bulunmaktadır. Ucuz olan hasta bezleri tercih edilmemelidir. Ucuz hasta bezleri tercih edilirse hastada pişik, kızarıklık ya da sıkma gibi sorunlar oluşabilmektedir. Hastanın rahat edebilmesi açısından daha iyi kullanışlı olan hasta bezleri tercih edilmelidir.

Bununla birlikte hasta bezinin özellikleri arasında gelişmiş olan bant sistemi bulunur. Bantların yanlış takıldığında tekrar takılabilmesi için hasta bezinin bantları da tekrar yapışabilir özellikle olmalıdır. Bununla birlikte hastanın gece de hasta bezi kullanabileceği için sızdırma özelliğinin engellenmesi ancak iyi yapılmış olan hasta bezleri sayesinde karşılanmaktadır. Sızmanın bezin bantları sayesinde olabileceğini de unutmamak gerekmektedir. Yan taraflarda bulunan bantlar sayesinde üstten sızdırmaların engellenmesi için esnek olan bant sistemine sahip olan hasta bezler tercih edilmelidir. Hasta bezlerinde pek çok marka bulunmaktadır. Bu bulunan markalar sayesinde en iyi olan markaların kullanılması hastanın çok daha fazla rahat edebilmesini sağlar. Tüm gün hasta bezinin bağlanacağından dolayı hastanın rahat bir şekilde bu bezi kullanabilmesi gerekmektedir.

Neden Kaliteli Hasta Bezi Kullanmalısınız?

Piyasada pek çok kalitesiz olan hasta bezi vardır. Hasta bezleri ucuz oldukları için tercih edilirler; fakat ucuzluk hastanın rahatsız olmasına neden olabilir. Neden kaliteli hasta bezi kullanmalısınız konusuna baktığımızda da öncelikle hastanın kendine iyi hissedebilmesi adına kaliteli hasta bezi kullanması gerektiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte kaliteli olan hasta bezleri daha yüksek emiş gücüne de sahip olacaktır. Kalitesiz olan hasta bezlerinin emiş güçleri oldukça düşüktür. Bundan dolayı kalitesiz hasta bezleri sızdırmayı da meydana getirmektedir. Sızdırma hasta bezlerinde asla istemeyen bir durumdur.

 Bunun haricinde hastanın mikroplara karşı korunmalı olabilmesi için kaliteli olan hasta bezleri sayesinde mikroplardan arınması da engellenebilecektir. Hasta bezi takılırken de hastanın rahat etmesi gerekir. Pek çok bedende kaliteli hasta bezleri bulunmaktadır. Ayrıca kalitesiz olanların yapıları da esnek değildir. Dış yapılarından dolayı yaz mevsimlerinde terletme gibi durumlara da hasta maruz kalabilir.

Hastanın bezi kullandığı kadar mesane bölgesinin temizliğinin iyi bir şekilde yapılması da onu mikroplara karşı korunmalı hale getirir. Öncelikle temiz olan bir bez yardımı ile sabunlu su ile önden arkaya doğru birkaç su ile temizlenen hastanın, mesane bölgesi çok iyi bir şekilde de kurulanmalıdır.


Bu Site Gelişmiş Kalyoncu Teknoloji E-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.