ANASAYFA
Menüler

Yetişkin Hasta Bezi Nedir?Yetişkin Hasta Bezi Nedir?

Yetişkin hasta bezi, yetişkin hastalar tarafından kullanılan bir bez türüdür. Bu bezin kullanılmasının pek çok nedeni de olabilmektedir. Fakat genel olarak bağırsak hareketlerini engelleyemeyen hastalar tarafından kullanıldığını söylemek doğru olacaktır. Çünkü kimi hastaların engelli ya da yatakta yaşamak zorunda olmasından kaynaklı olarak, bu bezleri kullanmalarına ihtiyaç bulunabilmektedir. Bu bezlerin kullanım zorunluluğu da istenen şekilde olmasını sağlar. Bezin rahat bir şekilde seçilmek istenmesinden kaynaklı olarak avantajlar da oluşabilmektedir.

Seçilecek olan bezin rahatlığı konusu, pek çok yetişkin hasta tarafından çok önemlidir. Çünkü hastaların hep bu bez ile yaşamak zorunda olmaları, sıkılmalarını da engellenmesini gerektirmektedir. Bezlerin kaliteli yerlerden üretimi yapılmış ise; bu tür konular da engellenebilecektir. Ayrıca bezlerin yanlarında bulunan bantların, kolay bir şekilde yapışkanlığının gitmemesi, diğer bir önemli olan konudur. Yapışkanlığı çok kolay bir şekilde giden bezler, bezin çıkmasına neden olabilirler. Bunun da engellenmesi için iyi olan markaların tercih edilmesi, yerinde bir karar olabilecektir.

Yetişkin Hasta Bezinin Diğer Hasta Bezlerinden Farkı Nedir?

Yetişkin hasta bezlerinden farklı olarak çocuk hasta bezleri de bulunabilir. Bu bezlerin aralarındaki en büyük fark ebatları olmaktadır. Çocuğun beden ölçüleri daha küçük olacağı için, yetişkin olan hasta bezlerinden daha küçük olma özelliği gösterir.

Yetişkin hasta bezlerinden bir diğeri de mesane pedidir. Bu pedler sayesinde idrar sızdıran kişiler tarafından rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Şekli de adet pedine benzeyen şekilde tasarlanmıştır. Yetişkin hasta bezi tüm vücudu kavrama özelliğine sahip iken, mesane pedi sadece küloda yapıştırılmaktadır. Bundan dolayı da sadece idrara karşı dayanıklıdır. İdrar kaçıran hastalar için mesane pedlerinin uygun olduğunu söylemek mümkündür. Fakat hasta büyük ve küçük tuvalet ihtiyacını da gideremiyor ise yetişkin hasta pedini kullanmalıdır.

Farklı bir bez çeşidi olarak da koruyucu örtüleri söylemek gerekir. Bu koruyucu örtüler yatağa serilir ve olası durumlarda da müdahale edilir. Aynı şekilde koruyucu örtülerin de mesane pedlerinde olduğu gibi vücuda bağlanmadığını söylemek gerekmektedir.

Yetişkin Hasta Bezi Fiyatları

Yetişkin hasta bezi fiyatları pek çok markaya göre de değişiklik gösterir. Kaliteli malzemeler ile oluşturulmuş olan hasta bezlerinin fiyatları da doğal olarak yükselecektir. Bununla birlikte hasta açısından, bilinen ve memnun kalınan markaların da kullanılması önemlidir. Ayrıca kimi hasta bezlerinin SGK tarafından karşılandığını da söylemek mümkündür. Bu bezlerin markaları için internetten araştırma yapılması yeterli olabilecektir.

 


Bu Site Gelişmiş Kalyoncu Teknoloji E-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.