ANASAYFA
Menüler

En Etkili Doğal Grip İlacıKışın en korktuğumuz ve yoğun kar yağışlarına maruz kaldığımız bu dönemlerde,  özellikle yeni doğmuş bir bebeğimiz varsa daha dikkatli olmamız gerekir. Çünkü bebeklerimiz için ciddi tehlike oluşturan solunum enfeksiyonları ile grip şikayetleri artmıştır. Peki bu konuda neler yapılmalı?

Anne sütü ile beslenen bebeklerin, hastalıklara yol açabilecek mikroplardan uzak kaldığı gözlemlenmiştir. Çünkü anne sütü içinde mikrop barınmaz. Bu nedenle bebeğinizi uzun süre anne sütü ile beslemenin ne kadar önemli olduğu uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır. Zatürre, bronşit, ishal, idrar yolu enfeksiyonları, menenjit gibi hastalıklardan korunmasını sağlar. Bebeğinizin bağışıklık sistemini de geliştirir, aşıların daha iyi korumasına olanak sağlar.

Anne sütü ile beslenen bebekler bu nedenle çok şanslıdır. Özellikle anne sütü grip için antikor üretmektedir. Halk arasında yaygın olarak “bebeklerin grip olduğunda, anne sütünden kesmeli “  bilgisi tamamen yanlıştır. Bebeğinizin anne sütüne devam ederek beslenmesini sürdürmelisiniz. Aynı şey annenin grip olduğu durumlar içinde geçerli. Bebeğini özellikle bu dönemde beslemeye devam etmeli. Çünkü bu mevsimde yaşanan hastalıkların mikroplarına alışkın olmayan bebekler, anne sütü ile hem bağışıklık kazanacaklar, hem de ilaç vazifesini görecektir.  Sadece anne grip ise, doktora danışmadan ilaç almamalıdır. Daha hafif ilaçlar ile bu durumu atlatabilirler.

Kış aylarında yaşanan iklim koşullarında grip dışında orta kulak iltihabı da oldukça fazla görülmektedir. Bu hastalık karşısında da anne sütü koruyucu ilaç görevini yerine getirmektedir. Bebeğinizin ilk 6 ayı içerisinde mutlaka anne sütü almalı ve 2-3 yaşına gelinceye kadar anne müsaitse emzirmeli. Hastalık döneminde anne sık sık ellerini yıkayıp dezenfekte etmeli, özellikle hastalık belirtilerini anladığı andan itibaren daha dikkatli olmalıdır. Doğrudan bebeğe nefesini vermemeli, evi sıklıkla havalandırmalı, göğüs ucu ve kıyafetlerinin temiz olmasına önem göstermelidir.

Emziren annelerin beslenmelerine itina göstermesi gerekmektedir. Hastalık dönemindeyse daha fazla dikkat etmesi gerekir. Su içmek bu dönemde olmazsa olmazıdır annelerin. Çünkü anne sütünün çoğalması, tıkanan burun kanallarının açılması ve enfeksiyonlara karşı direnç sağlayan en büyük mucizedir. Bu dönemde anneler sıvı tüketimini çoğaltmalı ve hasta olmayı beklemeden doktorunun tavsiye ettiği C vitamini alacağınız ilaç ve besinleri tüketmeli. Omega 3 hem anneler hem bebekler için gerekli olduğundan haftada 2-3 kez balık yemeye özen gösterilmelidir. 


Bu Site Gelişmiş Kalyoncu Teknoloji E-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.